czwartek, 21 czerwca 2012

Zabawy z psem

Każdy pies, niezależnie od wielkości, rasy, wieku czy ilości energii, powinien bawić się z właścicielem kilka razy dziennie. To nie tylko dla rozrywki, ale również dla jego zdrowia.


ZABAWA W CHOWANEGO - nie tylko ludzie mogą bawić się w chowanego, psy również uwielbiają tą zabawę! Potrzebne będą nam smakołyki oraz najlepiej druga osoba. Jedna osoba chowa się w miejsce, które nie jest zbyt trudne do odkrycia, przynajmniej na początek. Druga w tym czasie trzyma psa, lub jeśli pies zna komendę zostań, można użyć tego. Gdy pierwsza osoba się schowa, woła psa po imieniu aby zaczął jej szukać - gdy znajdzie, dajemy mu smakołyk i bawimy się jeszcze raz.

BIEGANIE - psy uwielbiają biegać! Wystarczy wyjść z nim w jakieś przestrzenne miejsce, spuścić ze smyczy i zacząć biec w przeciwną od niego stronę, i zapewne pobiegnie za nami. Można też pogonić psa abyśmy to my za nim biegli.

SZTUCZKOWANIE - można nauczyć psa wiele ciekawych sztuczek, oczywiście należy zacząć od podstaw typu siad, leżeć, do nogi itp. ale później można się dobrze bawić ucząc go zabawnych sztuczek jak chodzenie na dwóch łapach czy też rysowanie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz