czwartek, 23 lutego 2012

Namowa rodziców

Wiele dzieci, pyta się jak namówić rodziców na psa, a oto kilka porad;

* Powiedz że posiadanie psa uczy odpowiedzialności i porządku.
* Obiecaj że będziesz z nim codziennie wychodzić na spacery, będziesz go kąpać, czesać, bawić się z nim, wymieniać mu wodę i jedzenie w misce itd.
* Zajmuj się jakąś maskotką jakby to był prawdziwy pies żeby, pokazać im że wiesz jak się zajmować pieskiem.
* Na początek powiedz im żeby Ci kupili np. królika, chomika, świnkę morską (zwierzaka łatwiejszego w opiece) i opiekuj się nim jak najlepiej umiesz. Pokaż rodzicom że potrafisz zajmować się dobrze zwierzętami i pies będzie miał z Tobą dobrze. Pies to dużo większy obowiązek niż np. chomik więc jeżeli nie radzisz sobie z małym zwierzątkiem to odpuść sobie chociaż na razie namawianie rodziców na psa.
* Obiecaj im dobre oceny w szkole. Jeżeli jest już mało czasu w szkole, staraj się jak najlepiej i mów im cały czas "Mamo, tato! Czy pod koniec roku szkolnego jak będę miała dobre oceny w szkole kupicie mi pieska?" albo coś podobnego do tego.
* Jeżeli długo siedzisz przed komputerem lub telewizorem, powiedz im że dzięki psu będziesz mniej czasu spędzała przed komputerem/telewizorem i więcej na powietrzu.
* Kupuj książki o psach na oczach rodziców - nauczysz się coś o nich a przy okazji pokażesz rodzicom jak bardzo jesteś zainteresowania psami. Możesz też drukować sobie z internetu informacje o psach ze stron internetowych
* Pomagaj mamie w domu - myj naczynia, odkurzaj, ugotuj obiad, podaj śniadanie do łóżka itd.
* Jeżeli jeden z rodziców już się zgodził, namawiajcie razem tego drugiego!
* Masz rodzeństwo? Możecie razem namawiać rodziców...

PAMIĘTAJ - zanim zaczniesz używać jakiejkolwiek z moich porad, upewnij się że jesteś gotowy na posiadanie psa i na prawdę będziesz się nim zajmować tak jak obiecujesz rodzicom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz