czwartek, 23 lutego 2012

Wyprawka dla psa

Wiele nowych właścicieli psów popełnia błąd iż kupują psa, a dopiero po jego zakupie wyprawkę dla niego co nie jest zalecane.


POTRZEBNE:
Dwie lub trzy miski - w jednej misce pies musi mieć cały czas wodę, w drugiej suchą karmę a trzecia jest opcjonalna ale przydaje się gdy dajemy psu mokrą karmę z puszki lub posiłek przygotowany dla niego np. kurczak.
Legowisko - podobnie do ludzi, psy potrzebują własnych łóżek. Wielkość wymaganego dla naszego czworonożnego przyjaciela zależy od rasy i wielkości do jakiej nasz pies wyrośnie.
Zabawki - na początek polecam kupić co najmniej trzy zabawki, ale po jakimś czasie będzie potrzeba aby kupić więcej bo te co pies już ma mu się znudzą i będzie gryzł wszystko co popadnie.
Smycz - jest bardzo duży wybór smyczy w sklepach zoologicznych, ale nie polecam na początek smyczy skórzanych. Na początek może być jakaś tania smycz, bo nasz pies i tak z niej wyrośnie, a później można zainwestować w lepszą i droższą.
Obroża - na początek najlepiej kupić obrożę w której można przestawiać wielkość, iż szczeniak ciągle rośnie więc pierwsza obroża starczy mu na najwyżej kilka miesięcy. Gdy pies całkiem urośnie, możesz wtedy zaopatrzyć się w inne.
Karma - nasz pies musi mieć karmę od pierwszej minuty w nowym domu! Więc zanim wyjedziemy po naszego nowego czworonoga, pamiętajmy o nasypaniu psu karmy do miski.
Szczotki - wszystkie psy wymagają czesania - jedne mniej, drugie więcej - ale wszystkie psy muszą być czesane. Nie zalecane jest używanie szczotek do włosów dla ludzi.
Ręcznik - tego nie trzeba kupować, można wyciągnąć jakiś z naszej szafy i używać owego ręcznika dla psa. Ręczniczek będzie nam potrzebny do wycierania psa po kąpieli i np. wycierania łap po spacerach gdy pada deszcz i jest błoto na dworze.
Szampon dla psów - to możemy dokupić po przywiezieniu pieska do domu (jeżeli kupujemy szczeniaczka) bo pieski można zacząć kąpać od ok. czwartego miesiąca życia.OPCJONALNE - ALE PRZYDATNE:
Smycz rozciągana - nie polecam kupować tej smyczy jeżeli nasz pies się ciąga na spacerach, ponieważ na smyczach wyciąganych będzie ciągał się jeszcze bardziej. Polecam smycze rozciągane firmy "Flexi".
Obcinacz do pazurów - tego nie potrzebujemy ponieważ można iść do weterynarza lub groomera aby obciął naszemu psiakowi pazurki. Nie polecam obcinać samemu pazurów psa początkującym właścicielom iż jeżeli obetniemy mu za daleko, będzie go bolało i uszkodzimy mu pazura.
Kaganiec - jeżeli pies jest groźny dla obcych osób lub zwierząt, powinniśmy kupić dla niego kaganiec.
Przysmaki i kliker - bardzo się przydają do nauczania psów różnych rzeczy oraz do wychowywania.
Transporter - czyli taka jakby torba podróżna dla pieska (dla małych psów).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz