piątek, 16 marca 2012

Czym nie karmić psa

Kości.
Wielu właścicielu psów daje swoim psom kości do gryzienia, i w większości przypadkach (na szczęście) nic złego się nie dzieje ale należy jednak pamiętać że pies może się zakrztusić.

Mleko i nabiał.
Psy (a szczególnie starsze) mogą dostać biegunki po spożyciu produktów mlecznych w dużych ilościach.

Kawa.W kofeinie znajduje się teobromina która może nam nawet zabić psa.

Alkohol.
Każdy alkohol zawiera w sobie etanol który jest toksyczny dla psów - może spowodować gorączkę, szybką pracę serca, lub zgon.

Orzechy.
Szczególnie groźne są orzechy makadamii, które mogą doprowadzić nawet do zgonu.

Czekolada.

Zawiera ona teobrominę, ta substancja jest bardzo niebezpieczna dla psów. Wystarczy że piesek zje jedną lub dwie tabliczki i możemy się z nim pożegnać. Niebezpieczne jest również kakao.

Słodycze.
Niektóre z nich mogą zawierać ksylitol. Składnik ten może wywołać uszkodzenie wątroby u psa, co najczęściej prowadzi do zgonu.

Cebula i czosnek.
Surowe są najgroźniejsze, lecz i gotowane szkodzą zdrowiu psa. Brakuje im odpowiednich enzymów niezbędnych do ich strawienia co w przypadku czosnku powoduje biegunkę. Szczególnie groźna jest cebula – jej spożycie owocuje powstawanie dwusiarczków, co z kolei prowadzi do rozpadu krwinek czerwonych. Jeśli pies zje ilość cebuli większą niż 0,5%, masy jego ciała – może to skończyć się poważnym zatruciem.

Winogrona i rodzynki.
Nawet po zjedzeniu jedynie 3-5 sztuk mogą psu bardzo zaszkodzić. Najczęstszym przypadkiem jest niewydolność nerek.

Avocado.
Skład który znajduję się w avocadzie jest bardzo szkodliwy dla zwierzaków.

Pestki.
Pestki są niebezpieczne dla człowieka jak i również dla psa, tyle że dla psa są o wiele bardziej groźne. Gdy dajemy psu np. jabłko trzeba wyciągnąć pestki bo pies może je rozgryźć i zaszkodzić sobie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz