sobota, 31 marca 2012

Golden Retriever

Szybkość uczenia się;
Linienie;
Pies stróżujący;
Pies obronny;
Popularność;
Wielkość;
Agility;
Dobry z dziećmi;


Golden Retriever to psy które zostały wyhodowane do wyciągania z wody postrzelonego ptactwa np. kaczek. Pochodzą one z Wielkiej Brytanii.

Tak jak sama nazwa mówi (Golden to po Angielsku kolor złoty), ich sierść powinna być umaszczenia złotego, co może się bardzo różnić od jasnych do ciemnych. Goldeny mają dwie części sierści - górna część jest wodoodporna i lekko falista, leni się po trochu o każdej porze roku a dolna jest miękka i pomaga psu w chłodzeniu się i w lecie i w zimie, najbardziej leni się w ciągu wiosny i jesieni.

Goldeny to psy bardzo przyjazne, kochające, łagodne, radosne, pełne energii, inteligentne i odważne. Są bardzo dobrymi psami dla rodzin z dziećmi iż wspaniale się z nimi dogadują - są wspaniałymi towarzyszami. Łatwo ufają obcym osobom, i z tego powodu nie są dobrymi psami obronnymi. Goldeny które są agresywne lub bojaźliwe/wstydliwe, nie zachowują się jak prawdziwe Golden Retrievery.

Średnia długość życia Golden Retrievera wynosi 11 lat. Dorosły pies tej rasy powinien mierzyć między 56-61cm w kłębie i ważyć ok. 29-34kg, suki jednak nieco mniej; 51-55cm w kłębie oraz ok. 27-32kg.

Golden Retriever w wieku 1 rok i 8 miesięcy.

Roczny Golden.

Jedenastu tygodniowe szczenie rasy Golden Retriever.

2-letni Golden.

7-letnie bliźnięta rasy Golden Retriever.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz