środa, 4 kwietnia 2012

Rottweiler

Inteligencja;
Linienie;
Pies stróżujący;
Pies obronny;
Popularność;
Wielkość;
Agility;
Dobry z dziećmi; 


Rottweilery są dużą rasą psa, które pochodzą z miasta Rottweil w Niemczech. W dawnych czasach, były używane do zganiania stad zwierząt i ciągnięcia wózków z ładunkiem mięsa i innych produktów na rynek. Mówi się też że wcześniejsze Rottweilery były psami używanymi do polowań, ale teraźniejsze Rottweilery nie pokazują wielkiego instynktu myśliwskiego.
Teraz gdy wózki zastąpiły pociągi, Rottweilery dalej są używane do prac typu; pies poszukujący i ratowniczy, pies przewodnik dla niewidomych, pies policyjny oraz pies obronny/stróżujący.

Są one bardzo dobrze zbudowane, wyglądają na silne i potężne. Szata składa się z górnej warstwy i dolnej. Włos z górnej warstwy jest średniej długości, gruby, gęsty i płaski. Dolna część powinna być widoczna na szyi i udach. Podszerstek nie może wykazywać przez zewnętrzną warstwę. Ich szata jest łatwa w pielęgnacji, lecz intensywnie linieje podczas niektórych sezonów.

Rottki są bardzo silne, spokojne, mądre, odważne i bardzo przywiązują się do swojego właściciela i rodziny. Ten lojalny i obronny pies, ochroni swojego właściciela oraz rodzinę przed niebezpieczeństwem, bez względu na to jak mocny ból będzie mu to sprawiać. Jednak pies ten w żadnym wypadku nie nadaje się dla początkujących właścicieli, iż był przypadki gdy Rottweiler zagryzł swojego właściciela. To nie była wina tego psa, ani trochę - po prostu został kupiony przez nie odpowiedzialną osobę, która nie czytała zbyt wiele o rasie którą kupiła ani też o wychowaniu i tresurze a pies ten jest bardzo dominujący i trudny w wychowaniu i nowy właściciel nie poradził sobie i źle go wychował.

Psy (samce) gdy dorosłe, powinny mieć ok. 61-69cm wysokości w kłębię i ważyć ok. 43-59kg, suki (samice) za to powinny mierzyć między 56-63cm w kłębie i ważyć ok. 38-52kg. Psy tej rasy żyją ok. 9-12 lat. W miotach bardzo często rodzi się ok. 10-12 szczeniąt, czasem nawet więcej!Rottweiler w wieku trzech lat.

11-miesięczna suczka rasy Rottweiler.

8-tygodniowe szczenie rasy Rottweiler.

Rottweiler w wieku dwóch lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz