czwartek, 23 lutego 2012

Typy psów

Są cztery typy psów; kundelek, mieszaniec, pies w typie rasy i pies rasowy. Wiele osób myli sobie kundle i mieszańce oraz psy w typie rasy i psy rasowe - a przecież są wielkie różnice pomiędzy tymi czterema typami psów.


Kundelek - tak jest nazywany pies który ma w sobie wiele różnych ras, jest on psem który ma w sobie więcej niż dwie rasy psów i jest potomkiem dwóch mieszańców, dwóch kundelków, kundelka i mieszańca, kundelka i psa rasowego/w typie rasy, mieszańca i psa rasowego/psa w typie rasy.

Mieszaniec - pies który jest mieszanką dwóch ras, czyli jeden z rodziców jest np. Owczarkiem Niemieckim a drugi Siberian Husky. Jest on potomkiem dwóch psów rasowych lub dwóch psów w typie rasy.

Pies w typie rasy - pies który wygląda całkiem jak pies jakiejś rasy, zachowuję się całkiem jak pies tej rasy ale nie jest w pełni rasowy ponieważ nie posiada rodowodu, czyli dowodu na to że jest zupełnie czystej krwi. Często psy w typie rasy pochodzą z pseudo-hodowli.

Pies rasowy - jest psem który ma rodowód, czyli dowód na to że jest w pełni rasowy. Pochodzą one z zarejestrowanych hodowli.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz